ust_diller

All Language

Moja Wspaniala Religia - 1

     Moja wspaniała religia 1 – Uczę się czcić Boga 1 to pierwsza publikacja wchodząca w skład czterech podręczników przeznaczonych do nauki religii dla dzieci i młodzieży opracowanych przez Wydawnictwo Erkam ze Stambułu.
     Prace trwały od sierpnia 2017 roku do połowy maja 2018 roku.
     W książce znajdują się podstawowe informacje o islamie. W pięciu rozdziałach przedstawione są następujące tematy: oddanie czci Bogu, obowiązki i odpowiedzialność mukallafa, czystość, taharat – gusl – tajammum oraz wiadomości o modlitwie, jej znaczeniu i sposobie wykonania.


Faruk Salman
Nazif YIılmaz
Dr. Recep Özdirek
ISBN: 978-6053-024-71-2

  

Moja Wspaniala Religia - 2

     Moja wspaniała religia 1 – Uczę się czcić Boga 2  to druga publikacja wchodząca w skład czterech podręczników przeznaczonych do nauki religii dla dzieci i młodzieży opracowanych przez Wydawnictwo Erkam ze Stambułu.
     Prace trwały od sierpnia 2017 roku do połowy maja 2018 roku.
     W czterech rozdziałach przedstawione są następujące tematy: ramadan i post, obowiązkowa jałmużna (zakat), pielgrzymka (hadżdż) oraz kurban (ofiara ze zwierzęcia).


Faruk Salman
Nazif YIılmaz
Dr. Recep Özdirek
ISBN: 978-6053-024-79-8

  

Moja Wspaniala Religia - 3

     Moja wspaniała religia 3 – Poznaję podstawy wiary 1  to trzecia publikacja wchodząca w skład czterech podręczników przeznaczonych do nauki religii dla dzieci i młodzieży opracowanych przez Wydawnictwo Erkam ze Stambułu.
     Prace trwały od sierpnia 2017 roku do połowy maja 2018 roku.
     W czterech rozdziałach czytelnicy poznają następujące zagadnienia: religia, wiara, wiara w Allaha i wiara w aniołów.


Faruk Salman
Nazif YIılmaz
Dr. Recep Özdirek
ISBN: 978-6053-024-35-4

  

Moja Wspaniala Religia - 4

     Moja wspaniała religia 4 – Poznaję podstawy wiary 2  to czwarta publikacja wchodząca w skład czterech podręczników przeznaczonych do nauki religii dla dzieci i młodzieży opracowanych przez Wydawnictwo Erkam ze Stambułu.
     Prace trwały od sierpnia 2017 roku do połowy maja 2018 roku.
     W czterech rozdziałach czytelnicy poznają następujące zagadnienia: wiara w Święte Księgi, wiara w proroków, wiara w ahirę (życie wieczne), kadar (przeznaczenie).


Faruk Salman
Nazif YIılmaz
Dr. Recep Özdirek
ISBN: 978-6053-024-72-9

  

Ucze Sie Oczyszczeniaz I Modlitwy

     Książeczka w przystępny sposób prezentuje zasady oczyszczenia (łudu, gusl, tajammum), modlitwy muzułmańskiej oraz dogmaty islamu.


Asym Ujsal
ISBN: 978-6053-026-10-5

  

Opowieści Naszego Proroka

     Autor w krótkich opowiadaniach przedstawił hadisy, przekazy Proroka Muhammada (saał). Prorok poprzez hadisy wyjaśniał postanowienia Boga Jedynego, w nich kryje się mądrość i wskazania, jak trzeba postępować, aby osiągnąć szczęście w życiu ziemskim i w życiu przyszłym.
     Książka składa się z osiemnastu opowiadań.


M. Jaşar Kandemir
ISBN: 978-6053-026-08-2

  

Zasady dobrego wychowania

    Chwała naszemu Panu Najwyższemu, który zaszczycił nas godnością i obdarzył szczęściem bycia muzułmanami!
    Pokój i błogosławieństwo naszemu Prorokowi Muhammadowi (sallallahu alejhi ła sallam, pokój i błogosławieństwo Allaha z Nim, saał), który nauczył nas religii i człowieczeństwa, a także jego rodzinie i towarzyszom.
    Nasz Prorok (saał) był największym nauczycielem, który rozpowszechnił wśród ludzkości islam. Księga, której nauczał – to nadzwyczajny i wspaniały Koran. Prorok Muhammad (saał) w trakcie recytacji Świętej Księgi objaśniał jej zasady. Następcy Wysłannika Allaha (saał), znamienici uczeni islamu i nasi przodkowie, żyjący zgodnie z wiarą, w hołdzie Bogu i według zasad moralnych Świętego Koranu, dołożyli wszelkich starań, aby całą wiedzę o religii przekazać w najpiękniejszej formie kolejnym pokoleniom.  
    Takim sposobem, wiedza o islamie przekazywana była z ust do ust, od jednej osoby do drugiej, od serca do serca. Teraz nadszedł czas, abyśmy i my zaczerpnęli tej mądrości.  
    Mamy nadzieję, że nauczymy się naszej religii tak, aby móc dostąpić zaszczytu bycia w życiu wiecznym wśród tych muzułmanów, którzy zasłużyli na zadowolenie Wysłannika Allaha (saał).
   Niech Wasze serca napełnią się wiarą, życie islamem, a dusze miłosierdziem!
     Niech aniołowie będą waszymi opiekunami, a dobrzy ludzie przyjaciółmi!


Faruk Kanger
ISBN: 978-6053-02-937-3

  

Postuchaj, jak wszystko z nami rosmawia

   Razem z tą książką odbędziecie niezwykłą po-dróż w inne światy! Będziecie podziwiać nie-zwykłe obrazy, utrwalające wspaniałe mistrzostwo Stwórcy, którego obserwowaniem nie spo-sób się nasycić. Później, gdy przeczytacie już tę książkę, wszystko, co was otacza, pojawi się przed wami w całkowicie nowym świetle! Inaczej będziecie odnosić się do słońca i wody. Ziemia, po której stąpacie, i drzewa, które szumią nad waszymi głowami i dają schronienie w swym cieniu, będą wydawać się wam całkiem inne. W ptaku szybującym w niebiosach, rybie plu-   skającej się w morzu, owadzie spieszącym za swoimi sprawami, będziecie dostrzegać objawienie boskiego cudu...


Faruk Kanger
ISBN: 978-6053-02-870-3

  

  1. Page :
  2. |
  3. 1
  4. |
  5. 2
STATISTICS :    Total number of languages : 57    Total number of materials : 1.385    Total number of downloads : 1.590.773      ALL STATISTIC